Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 25.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
W dół kolorowym wzgórzem

W dół kolorowym wzgórzem

dramat (Polska, 2004)
reż. Przemysław Wojcieszek
w rolach gł.: Dariusz Majchrzak, Aleksandra Popławska, Rafał Maćkowiak, Przemysław Bluszcz, Michał Tarkowski
dystrybucja: Traffic Films
data premiery: 4 marca 2005
Trzeci z kolei film w reżyserii i według scenariusza młodego wrocławskiego twórcy Przemysława Wojcieszka. Realizując go Wojcieszek powrócił w swoje rodzinne strony, kręcąc zdjęcia w Sudetach w pobliżu miejscowości Wolimierz, gdzie spędził dzieciństwo. Film był realizowany na przełomie października i listopada 2003 r. Oficjalna premiera tego obrazu miała miejsce na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przemysław Wojcieszek otrzymał tam nagrodę za najlepszą reżyserię.

„W dół kolorowym wzgórzem” powraca do wątków znanych z wcześniejszego, znakomitego obrazu Wojcieszka pt. „Głośniej od bomb”. Znów głównym bohaterem historii jest młody, pełen energii chłopak, który za wszelką cenę, chce znaleźć swoje miejsce w świecie, „żyć jak człowiek”, być szczęśliwy i kochany. Tym razem jednak autor nie pozwolił historii zmierzać do happy endu. Tak jakby „W dół kolorowym wzgórzem” miało być odwróceniem historii z „Głośniej od bomb” - Wojcieszek odbiera swojemu bohaterowi po kolei wszystko, co dał jego odpowiednikowi ze swojego wcześniejszego obrazu - dom, ukochaną, jasny pomysł na życie. Pozostawia za to upór, wytrwałość i siłę, która pozwala pogodzić się z losem i zacząć znowu.

zobacz wywiad z reżyserem, Przemkiem Wojcieszkiem


oceń film: 
 
wynik: brakKOMENTARZE:

2014-03-04 18:30
Determining the appropriate amount and types of insurance to buy will depend on several factors that are unique to each in�dividual. Discuss these QuotesChimp at length with the insurance company representative before you buy.
9kCsF5zlLZn

2013-10-17 13:29
Well my best round isďťż 27 I'm not sure what my best kill count is but it's been a minute since I've paeyld and that was solo I don't play much with others due to Korean Lag
H4qMQkzZ


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
kina
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone