Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 28.09.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Rekreacje na wakacje

Rekreacje na wakacje

1.07.2021-31.08.2021


Lato wszędzie, jak w znanej piosence, zatem najwyższa pora zaplanować wolny czas na najbliższe tygodnie. Po długiej zimie i trudnej wiośnie z pewnością wszystkim nam przyda się relaks zarówno dla ciała, jak dla duszy. W końcu nie samą wodą i piaskiem człowiek żyje. Nie zapomnijmy o kulturalnym wypoczynku w otoczeniu zabytkowej zabudowy, zielonych parków i wyjątkowych dzieł sztuki. Mamy dla Was też sporą dawkę adrenaliny.

GO WEST
Lipsk
w lecie odwiedzić choć raz w życiu trzeba. Najlepiej na dwóch kółkach, ponieważ liczne trasy rowerowe na terenie miasta oraz w jego okolicy zachęcają wielbicieli jednośladów do wielogodzinnych eskapad. Z kolarki łatwo przesiąść się do łódki lub kajaka za sprawą licznych ścieżek wodnych zlokalizowanych na Nowym Pojezierzu Lipskim. A na lądzie coś dla siebie znajdą tutaj amatorzy wspinaczki i jazdy na rolkach. W trakcie miejskich spacerów kierujcie się zapachem dobrej kawy. Lokalne kawiarnie słyną zarówno z mocnej czarnej, jak słodkich rarytasów. Z kolei na kulturalnej mapie miasta obowiązkowo należy zakreślić kilka ważnych lokalizacji: dawną przędzalnię bawełny Spinnerei, byłą gazownię Panometer, centrum kultury Kunstkraftwerk, halę targową Plagwitzer Markthalle, a także muzeum Grassi i Muzeum Sztuk Pięknych MdbK. Jak mówią lokalsi, viel Spaß in Leipzig!
>>> więcej


NEON LIGHTS

Szlak neonów
to nowa atrakcja Katowic nawiązująca do lat świetności, a raczej świetlności stolicy Śląska. Mowa o szarych czasach PRL mieniących się kolorami setek neonów, które rozświetlały miasto ze wszystkich stron i nadały mu przydomek „śląskiego Las Vegas”. To także gratka dla miłośników dizajnu, świetlnej reklamy i nocnego życia, bo jak śpiewał zespół Kraftwerk w piosence „Neon Lights”: „Kiedy zapada noc, to miasto składa się ze światła”.
>>> więcej


FREESTYLER
Red Bull, jak wiadomo, dodaje skrzydeł, ale też zachęca do freestyle’u, niczym Bomfunk MC’s w najntisowym hicie „Freestyler”. W sierpniu na specjalnym torze z przeszkodami zaczynającym się 22 metry nad ziemią na dachu katowickiego MCK-u odbędą się zawody rowerowe nie z tej ziemi – Red Bull Roof Ride. Wezmą w nich udział najlepsi freestyle’owcy z kraju i zagranicy, w tym bracia Dawid i Szymon Godziek – gospodarze wydarzenia. Na trasie łączącej freeride’owe skocznie z elementami skateparkowymi zawodnicy będą musieli pokonać siedem trudnych przeszkód, w tym wielki drop usytuowany na wysokości 16 metrów, czyli mniej więcej szóstego piętra. Jest o co walczyć. Szczęśliwiec, który zdobędzie dziką kartę, będzie mógł pofreestyle’ować w Nowej Zelandii.
>>> więcej
SPACE ODDITY
Miłośnicy kosmosu proszeni są o uwagę. „Misja po Układzie Słonecznym” to interaktywna wystawa, która w innowacyjny sposób prezentuje najważniejsze ciała niebieskie. Dzięki temu dowiecie się, czym pachnie Uran, jaka jest temperatura na Wenus i z czego składa się Merkury. Będziecie mieli też okazję poeksplorować Marsa, poczuć ciśnienie na Jowiszu, zanurzyć się w chmurach Saturna, odwiedzić odległego Neptuna, a nawet dotknąć powierzchni Księżyca bez konieczności pakowania się do niewygodnego statku kosmicznego. Cała wystawa składa się z 10 namiotów planetarnych. Nie zapomnijcie wrócić na Ziemię!
>>> więcej na forumgliwice.pl
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone